Kontakt

Místo pro Vaše kontaktní údaje.

Tipy na rybářské nářadí, co se může hodit

4.1.2022 NOVINKA Trvalý odkaz

Každý správný rybář se neobejde bez některých nutných rybářských propriet. Co všechno se vám u vody může hodit?

 

Rybářské kleště

 Jednou z důležitých pomůcek jsou pro každého vyznavače rybaření jednoznačně kleště. Ty klasické společně s peany službu udělají zejména na lovu dravců. Lze s nimi velmi pohodlně vytáhnout háček z rybí tlamy. Existují však i další druhy kleští, například krimpovací, které slouží pro vytvoření návazců z tuhých materiálů, jako je třeba ocelové lanko.

 

Kvalitní nůž

 Kvalitní nůž nachází uplatnění na mnoha místech a voda k nim jednoznačně patří. Nožem je možné odříznout zauzlovaný vlasec i rovnou připravit ulovenou rybu pro konzumaci. Každý účel proto vyžaduje specifický typ nože. Hodit se tak do výbavy rybáře může nůž lovecký, ale i filetovací. Zoubkovaný nůž je pak určen pro snadné odstranění šupin.

 

Jehly a vrtáčky

 Jehly i vrtáčky představují velmi užitečnou pomůcku každého rybáře. Vrtáčkem snadno navrtáte boilie, tedy oblíbený typ návnady, který slouží pro nalákání ryb. Jehla je užívána k provlečení vlasové montáže. Jehly by měly být především dostatečně odolné a pevné. U některých výrobců se setkáte i s velmi užitečnou variantou „dva v jednom“, kdy jsou vrtáček a jehla jednoduše zkombinovány.

 

Svítící kapsle

 Svítící kapsle využijí hlavně rybáři, kteří se věnují mořskému rybolovu. Kapsle zajistí kvalitní osvětlení konce prutu nebo splávku, a tím pádem i lepší orientaci v noci. Kromě chemického světla, které je určeno pouze na jedno použití, mohou současní rybáři využít též elektrické světlo, které je vhodné především do splávků nebo čihátek.

 

Krmítka na ryby

 Krmítka na ryby se využívají k přesnému zakrmení ryb na konkrétním místě. Krmítek existuje mnoho druhů, v nabídkách rybářských potřeb naleznete ta feederová, olověná, drátěná i spirálová. Specifickým typem krmítek, s nimiž se stále můžete setkat, avšak jejich použití je již oficiálně zakázáno, jsou pak tzv. srkačky.