Kontakt

Místo pro Vaše kontaktní údaje.

Kam v okolí Lokte nad Ohří na ryby?

19.12.2016 NOVINKA Trvalý odkaz

Loket nad Ohří a voda, to je spojení pevné jako návštěva pohotovosti a štědrovečerní večeře, jíž se účastnil také tradiční kapr, nebo výčitky po stoupnutí na váhu v důsledku „už ale opravdu posledního“ kousku čokolády. Vodácí si na své rozhodně přijdou a co rybáři? Kam v okolí Lokte nad Ohří na ryby?

 

Nejen řeka Ohře

Řeka je bezesporu první cíl, kam se dá zamířit. Úvodem je vhodné rozhodně poznamenat, že z čilého ruchu, který se nad Ohří přičiněním vodáků vznáší, rybáři nadšeni nejsou. Nese to s sebou hluk i vyšší míru znečištění. A to samozřejmě milovníkům této tiché aktivity poměrně znepříjemňuje život, ačkoli Český rybářský svaz pravidelně vysazuje nové ryby a ty se zde úspěšně rozmnožují.

Na nově rekonstruovaném rybníku Velká Anna nedaleko obce Velké Sedlo pořádá zmiňovaný svaz pravidelné kaprařské závody. Poměrně oblíbená je mezi rybáři rovněž přehrada Březová. Dobře se na rybníku vede zejména rybám dravým. K častým úlovkům patří štiky, ale také okouni nebo kapři. Ubytovat se můžete například v penzionu Ulrika, kde vám rádi bezpečně uschovají náčiní.

 

Karlovské rybníky

 Velký rybník leží nedaleko obce Hroznětín poskytuje díky krásnému okolí ideální prostor pro koupání, ale na své si rozhodně přijdou i rybáři, kteří tu mají perfektní podmínky. Jedná se o propadlinu zhruba o velikosti 50 hektarů. Povolen je i lov z loďky, na břehu je situace poněkud ztížena díky tomu, že rybník je obklopen chatovou osadou. Hojně se tu vyskytují candáti, ale daří se zde rovněž úhořům.

Kfelský rybník se nachází nedaleko Ostrova nad Ohří. Dočkal se obnovy své někdejší slávy teprve nedávno. Až v roce 2010 byla z iniciativy manželů Ondekových obnovena jeho hráz. Rybáři na něm oceňují především zpevněné přelivy u přítoku a odtoku, rybník byl totiž postaven na stoletou vodu. Chytat se na více než tři hektary rozlehlém rybníku nesmí u obtokového koryta. Lov je povolen podle zásady Chyť a pusť! Především se na tomto místě chytají kapři, poměrně hojně i trofejní kusy. Dále se objevují i štiky, candáti, amuři či sumci.